Лікування псоріазу псоріаз імунобіологічна терапія мазі креми лініменти емульсії лосьйони

Місцеве лікування псоріазу Для місцевого лікування псоріазу існує велика кількість готових лікарських форм: мазі, креми, лініменти, емульсії, лосьйони. Основні групи препаратів: препарати сечовини, саліцилати, топічні кортикостероїди, аналоги вітаміну D3 і їх поєднання. Для лікування псоріазу з легким перебігом, як правило, досить зовнішньої терапії та косметичних засобів по догляду за шкірою. Для лікування середньотяжкого і тяжкого псоріазу зовнішню терапію необхідно поєднувати з фототерапією і / або системним лікуванням. Для визначення оптимального методу лікування псоріазу необхідно провести консультацію у фахівця лікувально-діагностичного центру «Сучасна дерматологія та хірургія» , який на підставі Ваших скарг, форми хвороби та її перебігу, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

Фототерапія

Метод фототерапії грунтується на використанні ультрафіолету певного спектру в лікувальних цілях. Ультрафіолетове випромінювання має місцеву імуномодулюючу дію, а також гальмує прискорений поділ клітин рогового шару епідермісу. Найбільшого поширення в останні роки набув метод вузькоспектральної УФБ терапії (довжина хвилі 311нм) в порівнянні з широкоспектральною УФБ-і УФА-терапією (ПУВА-терапія). Цей метод є більш зручним і безпечним для пацієнта, особливо у разі тривалого застосування. Фототерапія — це безпечний і надійний метод, який ефективно допомагає більшості пацієнтів.

Системна терапія

Для системного лікування псоріазу використовуються в основному цитостатичні препарати різних груп: циклоспорин, метотрексат, а також імунобіологічні препарати: інфліксімаб (Ремікейд), адалімумаб (Хуміра), устекінумаб (Стелара). Системна терапія — це серйозне лікування, яке проводитися виключно під контролем лікаря.

Імунобіологічна терапія

Найсучаснішим методом лікування тяжкого псоріазу є імунобіологічна терапія. На відміну від класичних цитостатичних препаратів, які широко використовуються в лікуванні псоріазу, імунобіологічні препарати не викликають вираженого пригнічення імунної системи, а вибірково впливають на певні механізми виникнення хвороби, не зачіпаючи інших складових імунної системи. Паралельно з будь-яким лікуванням псоріазу необхідний спеціалізований догляд за шкірою. Ефективне зволоження і пом’якшення шкіри дозволить мінімізувати дискомфорт від хвороби, і прискорити процес одужання. Лікувально-діагностичний центр «Сучасна дерматологія та хірургія» спеціалізується на комплексній терапії псоріазу та допомагає своїм пацієнтам тримати хворобу під контролем.