Міфи про псоріаз

Міфи і правда про псоріаз: чому його не потрібно боятися і як ефективно лікувати

Міфи про псоріаз фото псоріаза

Міф № 1. ПСОРІАЗОМ МОЖНА ЗАРАЗИТИСЯ ВІД ХВОРОГО

Міфи про псоріаз — це припущення про інфекційне походження псоріазу за багато років не знайшло жодного підтвердження.

Насправді псоріаз є спадковим хронічним рецидивним захворюванням. Він абсолютно незаразний ні при побутових, ні при статевих чи інших видах контактів,  Міф про заразність псоріазу базується на тому, що захворювання має яскраві зовнішні прояви. Це лущення, яке може бути як обмежене, так і розповсюджене по всьому шкірному покриву. В основі хвороби лежить дуже швидке поділення клітин епідермісу. У нормі оновлення клітин відбувається приблизно за три тижні. Ми не помічаємо цього процесу. А при псоріазі він відбувається надто швидко – в середньому за чотири дні. Лусочки, які виштовхуються на поверхню шкіри, не тільки не мають змоги відлущуватися фізіологічно, а й нашаровуються одна на одну, утворюючи псоріатичні бляшки з порушенням кровообігу в них. Основна причина розвитку псоріазу – спадковість. І вже на цей фон накладаються стреси, віруси, прийом різних медикаментів,інфекційні захворювання, порушення обміну речовин. Все це може стати пусковим фактором, який спровокує активний розвиток хвороби.

МІФ № 2. Міфи про псоріаз – ЦЕ ХВОРОБА ДОРОСЛИХ

— Захворювання за останні роки значно зросло і значно помолодшало. Хворіють як жінки, так і чоловіки різного віку. Та зустрічається псоріаз і в підлітків, і в дошкільнят, і навіть у грудних дітей, Такі тенденції передусім зумовлені нашим сучасним життям. Сьогодні навантаження на людину – і дорослу, і маленьку, значно більші. На нас впливають стреси, вірусні захворювання, неякісне нерегулярне харчування, екологічні навантаження, швидкий темп щоденного життя.

МІФ № 3. ПСОРІАЗ – ХВОРОБА СОЦІАЛЬНО НЕБЛАГОПОЛУЧНИХ ЛЮДЕЙ

— Насправді це хвороба переважно соціально адаптованих та дуже активних людей. За даними дослідників, серед хворих на псоріаз більшість – це люди розумової праці. Математики, хіміки, фізики, керівники різних ланок та інші особи, професія яких вимагає високої відповідальності та неабияких інтелектуальних здібностей, постійного перебування у стані напруження, — зазначив професор.

Міф про псоріаз № 4.- ВІН УРАЖАЄ ТІЛЬКИ ШКІРУ

— Псоріаз уражає всю сполучну тканину в організмі. Включає прояви на шкірі та ураження волосистої частини голови, нігтів, суглобів, внутрішніх органів. Псоріаз може призвести до інвалідності,  Кожна людина хворіє на свій псоріаз. У когось ураження суглобів може з’явитися ще до появи ознак ураження шкіри. Інвалідність при псоріазі визначають не тільки дерматологи, а й травматологи, кардіологи, нефрологи по ураженню серця, нирок, суглобів тощо. І дуже часто це буває у тих випадках, коли людина знає про свій псоріаз, але до лікарів не поспішає, не розуміє всієї серйозності цієї хвороби.

МІФ № 5. ПСОРІАЗ МОЖНА ПОВНІСТЮ ВИЛІКУВАТИ

— Такого медичного засобу, який би раз і назавжди допоміг позбавитися псоріазу, сьогодні ще немає. Псоріаз є хронічною хворобою. Але це не означає, що лікуватися взагалі не варто. Є багато сучасних засобів і методик, які дозволяють прибрати прояви хвороби і добитися їх довготривалої відсутності чи послаблення, — зазначає спеціаліст. — При достатній увазі до свого організму та обізнаності з приводу захворювання, воно може бути приборкане і протікати так, щоб не спричиняти зниження якості життя хворого. Чим важче і довше тривалість хвороби, тим важчим буде і лікування. Близько 30 відсотків хворих – з більш тяжкою формою псоріазу, потребують призначення складнішого лікування, у тому числі з імунобіологічними препаратами, гормональною терапією. Інші 70 відсотків хворих будуть гарно себе почувати вже тоді, коли виконуватимуть прості рекомендації лікарів щодо дотриманню режиму – відпочинку, дієти. Будуть проходити курси протирецидивного лікування. Воно полягає у використанні сучасного методу фототерапії та спеціально підібраних зволожуючих косметичних засобів. Щоденний догляд за шкірою за допомогою цих засобів є незамінною складовою лікування. Але будь-які косметичні засоби хворі на псоріаз мають підбирати разом з лікарем. Фототерапія – одна з найбільш ефективних сучасних методик. Вона гарно знімає запальний процес, пригнічує процес епіталізації, допомагає практично повністю очистити шкірний покрив без прийому важких препаратів внутрішньо. Не шкодить організму та не має побічних дій. Проходячи процедури кілька раз на тиждень, хворий має змогу повністю контролювати загострення псоріазу. Один курс лікування складає від 20 до 40 процедур.

«ДермКом»  дерматологічне відділення клініки Coolaser Clinic в Києві пропонує попередню консультацію дерматолога.

МІФ № 6. ЯКЩО ХВОРИЙ БУДЕ ЛІКУВАТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ НАЙКРАЩИХ МЕТОДИК, ДОТРИМУВАТИСЯ РЕЖИМУ ЙОМУ НЕ ОБОВ’ЯЗКОВО

— Основне лікування не відміняє дотримання режиму. Це не означає, що можна їсти жирну їжу чи живати алкоголь. Це призведе до загострення захворювання при лікуванні будь-якою чудесною методикою, — зауважує Костянтин Іщейкін. — Неможливо вилікувати псоріаз, проковтнувши одну «чудодійну» пігулку чи зробивши ін’єкцію. Для того, щоб контролювати хворобу, людина має дотримуватися певного стилю життя. І відомі випадки, коли ремісія псоріазу (тривала відсутність ознак) продовжувалася на 5, 10, 15 і більше років. Лікування псоріазу – це не від випадку до випадку, а старанне дотримання режиму та всіх рекомендацій лікаря.

Міфи про псоріаз № 7: ТЕ, ЩО НЕ ПІД СИЛУ ОФІЦІЙНІЙ МЕДЦИНІ, МОЖЕ ВИЛІКУВАТИ НАРОДНА

— Вже багато людей випробувало це на собі: ні ворожки, ні знахарки, ні біоактивні добавки (БАДи) не допоможуть повністю вилікуватися від псоріазу. Це неможливо. Наприклад, біоактивні добавки, за які зазвичай вам пропонують викласти немалі гроші, не завжди проходять перевірку та сертифікацію. Вони можуть викликати тільки додаткову алергізацію,

Дуже небезпечно самому собі ставити діагноз, так само як і розпочинати самостійне лікування. В принципі у народній медицині є безпечні рецепти та методи, які можуть мати гарний ефект на уражену шкіру. Але неправильно підібране самостійне лікування може діяти по-різному на організм. Може ще більше нашкодити. У цьому питанні краще проконсультуватися з лікарем. Він підкаже, якими засобами особисто вам можна користуватися, а якими – ні Я раджу людям при будь-яких змінах на шкірі, при будь-якій підозрі звертатися до фахівця-дерматолога. Не тільки тому, що крім псоріазу відповідні прояви можуть мати ще багато небезпечних шкірних захворювань. Діагноз на ранньому етапі та ранній початок лікування приводить до найкращих результатів. На жаль, більшість наших пацієнтів кажуть, що колись, коли у них з’явилися перші прояви на колінах чи ліктях, вони не звернули на це увагу і пішли до знахарок. Звернулися за лікарською допомогою лише тоді, коли захворювання мало тотальну розповсюдженість або важкі ураженні інших органів та систем.

Міф про псоріаз №8. НАЙКРАЩЕ ЛІКУВАТИ ПСОРІАЗ ГОРМОНАМИ

— Гормони протипоказані для системного застосування. Глюкокортикостероїдні гормони – дуже сильні протизапальні засоби. Але після них нічого вже не діє. Треба тільки підвищувати концентрацію гормону, давати сильніший препарат і частіше. Різка відміна гормону відразу може призвести до синдрому відміни і загострення процесу хвороби. Тому на початкових стадіях гормони абсолютно небажано використовувати. Це має бути останнє, до чого доводиться запобігти при лікуванні псоріазу. Приймати їх можна тільки за рекомендацією лікаря і тільки під його контролем.

«ДермКом»  дерматологічне відділення клініки Coolaser Clinic в Києві попереджає про міфи про псоріаз. Крім звичайного лікування проводимо альтернативне лікування стовбуровимі клітинами