Подологія, подіатрія, лікування мікозів, натоптишів, підошовних бородавок, мозолів.

Подологія (подіатрія) Подіатрія або Podiatric медицина, це галузь медицини, присвяченої вивченню діагностики та медикаментозного і хірургічного лікування захворювань стопи, щиколотки і нижньої кінцівки. Термін Подіатрія ввійшов у вжиток на початку 20-го століття в Сполучених Штатах і в даний час використовується в усьому світі.

Мозолі і натоптиші

Мозоль — невелике хворобливе ущільнення шкіри з чіткими, найчастіше округлими обрисами. Як правило, мозолі виникають на п’ятках та пальцях ніг.

Мозолі бувають сухими і мокрими. У місцях мокрих мозолів проступає кров, а з часом накопичується рідина — результат пошкодження тканин. Такі мозолі треба обробляти антибактеріальним засобом і лікувати як дрібні рани або порізи. Згодом мокрі мозолі можуть трансформуватися в сухі, мають глибокий стрижень.

Натоптиші — це ущільнення ороговілої шкіри підошви без стрижня (на відміну від проникаючих сухих мозолів або підошовних бородавок), які при ходьбі завдають сильний біль і печіння.

Утворенню мозолів і натоптишів сприяє в першу чергу вузьке взуття, яке натирає ногу, а також довга ходьба або тривале стояння на ногах.

Лікування натоптишів в клініці

У лікувально-діагностичному центрі «Сучасна дерматологія та хірургія» використовують три методи лікування: за допомогою рідкого азоту; лазерним видаленням; способом, який називають «висвердлювання». Рідкий азот заморожує ороговілу ділянку і дозволяє без проблем видалити її. Найчастіше цю методику застосовують для лікування мозолів і підошовних бородавок. Лазерний промінь діє зовсім за іншим принципом, він розм’якшує шкіру і шліфує її, видаляючи мертві шари. Так само використовують спеціальний апарат, який шліфує мозолі і сухі натоптиші, але ця процедура відноситься, скоріше, до косметичних. Видалення таких наростів в клініці вважається необхідним тільки в тому випадку, якщо натоптиші і мозолі є хронічними або ж якщо утворився найрідкісніший вид — натоптиш зі стрижнем. У всіх інших випадках краще уникнути настільки серйозних процедур.

Лікувально-діагностичний центр «Сучасна дерматологія та хірургія» спеціалізується на лікування мікозів, натоптишів, підошовних бородавок і мозолів.