Ми переїхали на нову адресу: медичний центр "Сучасна дерматологія і хірургія", Полтава, вул. Сінна, 4/2
Русский РусскийEnglish English

Себорейний дерматит

Себорейний дерматит лікування

Причини і лікування

Себорейний дерматит - це захворювання шкіри волосистої частини голови та обличчя, яке виникає при надмірній колонізації шкіри грибком malassezia furfur.

Грибок живе на шкірі, де велика кількість сальних залоз: голова, ніс, лоб, рідше - область грудини і міжлопаточна зона.

Причини виникнення себорейного дерматиту

У більшості людей є на шкірі грибок malassezia furfur, але не у всіх розвивається себорейний дерматит.

Справа в тому, що на зростання грибка впливає багато чинників - це дієта, шкідливі звички, спадкова особливість складу шкірного сала, гормональні зміни і ряд інших чинників. За несприятливих для організму умовах і за наявності сприятливих умов для розвитку грибка його кількість зростає і він викликає захворювання.

Для визначення оптимального методу лікування себорейного дерматиту необхідно провести консультацію у фахівця нашої дерматологічної клініки "Дерматологія", який на підставі Ваших скарг, форми хвороби та її перебігу, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

У юнацькому віці, коли гормональний фон підвищується, збільшується активність роботи сальних залоз і як наслідок зростає ризик появи себорейного дерматиту.

Симптоми себорейного дерматиту

При локалізації на шкірі волосистої частини голови себорейний дерматит супроводжується надмірним лущенням шкіри і як наслідок появою лупи. На шкірі обличчя і тулуба себорейний дерматит проявляється червоними плямами, іноді з лущенням, або нашаруванням жирних лусочок. Захворювання схильне до хронічного перебігу і періодичними загостреннями в осінньо-весняний період. Симптоми можуть загострюватися при порушеннях дієти, вживанні надмірної кількості цукру, прянощів, алкоголю.

Діагностика себорейного дерматиту

У більшості випадків діагностика себорейного дерматиту не викликає труднощів і діагноз ставиться на підставі клінічних проявів. У ряді випадків потрібно проводити диференціальну діагностику між себорейним дерматитом, псоріазом і вугрової хворобою. Але слід зазначити, що нерідко спостерігається поєднання себорейного дерматиту шкіри голови та інших дерматозів, наприклад себорейний дерматит.

Виділення грибка не проводиться, так як він може бути присутнім і на здоровій шкірі. У діагностиці себорейного дерматиту допомагає дерматоскопія. Цей метод дозволяє візуалізувати запалення на шкірі голови, визначити наявність лущення, а також контролювати ці симптоми в процесі лікування.

Лікування себорейного дерматиту

При себорейному дерматиті дуже важливо підібрати правильний догляд за шкірою обличчя і волосистої частини голови. Крім того, іноді призначаються місцеві протизапальні препарати.

Дуже ефективна при себорейному дерматиті фототерапія. Вона дозволяє швидше досягти результату і максимально продовжити ремісію. При себорейному дерматиті фототерапія проводиться в інтенсивному лікувальному режимі 3 рази на тиждень, а також в підтримуючому режимі 1-2 рази на тиждень.

Догдяд при себорейному дерматиті обличчя повинен включати:

  • зволоження
  • відлущування
  • протизапальні косметичні засоби

При себорейному дерматиті волосистої частини голови необхідно підібрати:

  • лікувальний шампунь з відлущувальними і / або протигрибковими засобами
  • шампунь для постійного застосування і для чергування з лікувальним шампунем
  • при необхідності зволожуючий догляд для шкіри голови: маска, емульсія, крем

Існує величезна кількість косметичних засобів для догляду за шкірою при себорейному дерматиті, але хороших не так багато, тому варто довірити лікарю не тільки лікування загострення себорейного дерматиту, а й підбір засобів для догляду за шкірою обличчя і волоссям.

Клініка "Дерматологія" спеціалізується на комплексній терапії себорейного дерматиту і допомагає своїм пацієнтам тримати хворобу під контролем.

Записатись на прийом
Адреса клініки, графік прийому
Консультації з приводу діагностики та лікування,  допомога по вибору клінік в Ізраїлі
Акції для наших клієнтів!

Акції для наших клієнтів!

Знижки на апаратні методики!

Продаж подарункових сертифікатів!

Знижка до Дня народження або масаж обличчя в подарунок!

Знижка на обстеження новоутворень шкіри!

Та багато іншого на сторінці "Акції"

Медико-консультаційний центр "Дерматологія" © 2013 | Web-design | Статистика | Карта сайту