Симптоми псоріазу

Псоріаз симптоми псоріатичний артрит враження суглобів лупа псоріаз нігтів


Шкірні симптоми псоріазу
почервоніння (еритема від блідо-рожевого до вишнево-червоного) потовщення шкіри (інфільтрація від ледве помітної до декількох міліметрів над рівнем шкіри) лущення на поверхні елементів висипу (від незначного до тотального покриття ділянки висипання щільними лусочками сріблястого кольору) Залежно від форми та перебігу захворювання зони висипання, розміри та інші характеристики елементів висипу можуть змінюватися. При бляшечному псоріазі висип часто знаходиться на розгинальних поверхнях кінцівок (лікті, коліна), на тулубі, а також на волосистій частині голови. При краплеподібному псоріазі висип дрібний близько 5мм в діаметрі, але рясний, уражається частіше шкіра тулуба. Для визначення оптимального методу лікування псоріазу необхідно провести консультацію у фахівця «ДермКом»  дерматологічного відділення клініки Coolaser Clinic в Києві, який на підставі Ваших скарг, форми хвороби та її перебігу, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

Псоріаз волосистої частини голови

Іноді спостерігається псоріаз тільки волосистої частини голови, основним симптомом якого є лущення (лупа). Якщо не лікувати такий стан, воно може привести до загострення процесу.

Псоріаз нігтів

Крім того у ряду людей при псоріазі спостерігається ураження нігтів. Нігті можуть змінювати колір на жовтувато-сірий, потовщуватись, кришитися. Псоріаз нігтів — це досить серйозний симптом, свідчить про тяжкість перебігу псоріазу.

Ураження суглобів при псоріазі

Приблизно у 30% пацієнтів з псоріазом спостерігаються ураження суглобів: псоріатичний артрит, псоріатична артропатія, що є ознакою важкого, системного перебігу захворювання. Псоріатичний артрит без адекватного сучасного лікування може призвести до обмеження працездатності і навіть призвести до інвалідності в молодому віці.

Діагностика псоріазу

Діагностика псоріазу проводиться при огляді пацієнта спеціалістом, оскільки захворювання має в більшості випадків типовий перебіг і характерні симптоми. Іноді при нетиповому перебігу захворювання можна вдатися до гістологічного підтвердженню діагнозу (проведення біопсії шкіри).

При комплексному обстеженні пацієнтів із псоріазом проводяться дослідження ряду показників крові:

біохімічний аналіз крові загальний аналіз крові ліпідограма маркери системного запалення коагулограма та інші дослідження «ДермКом»  дерматологічне відділення клініки Coolaser Clinic в Києві спеціалізується на комплексній терапії псоріазу та допомагає своїм пацієнтам тримати хворобу під контролем.