Вітіліго діагностика та лікування

Вітіліго діагностика та лікування
Вітіліго: причини захворювання

Вітіліго — це стан, при якому на шкірі з’являються знебарвлені ділянки в результаті втрати пігменту клітинами епідермісу. Вітіліго зустрічається у близько 1% людей в загальній популяції і приблизно у половини з них перші прояви з’являються у молодому віці (до 20 років). У 20% є близькі родичі з вітіліго. Вітіліго виникає внаслідок аутоімунного ураження (організм виробляє антитіла проти власних пігментних клітин — меланоцитів). Крім депігментації ділянок шкіри, у більшості людей вітіліго не супроводжується іншими симптомами. Для визначення оптимального методу лікування вітіліго необхідно провести консультацію у фахівця «ДермКом» — дерматологічне відділення клініки Coolaser Clinic в Києві, який на підставі Ваших скарг, форми хвороби та її перебігу, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

Вітіліго діагностика та лікування та симптоми хвороби

Зникнення пігменту при вітіліго може спостерігатися на кожній ділянці тіла, але, як правило, ураження має симетричний характер. Найчастіше перші прояву з’являються на обличчі, навколо очей, рота, а також на долонях, стопах, статевих органах. Основний фактор, який надає нашій шкірі забарвлення — пігмент меланін синтезується клітинами шкіри — меланоцитами. У ділянках шкіри, де ці клітини загинули або втратили здатність синтезувати меланін, шкіра стає знебарвленою. Типовий прояв вітіліго — поява на шкірі плям молочно білого кольору. Іноді знебарвлені плями можуть бути оточені облямівкою з більш інтенсивно забарвленої здорової шкіри. Якщо вітіліго виникає на шкірі волосистої частини голови, то волосся, що росте з цієї області, не матиме забарвлення. Часто при вітіліго нова депігментована пляма з’являється на місці травми шкірного покриву. Як варіант травми можна розглядати надмірне опромінення сонцем (сонячний опік). Вітіліго розвивається з швидкою втратою пігменту на певних ділянках, а потім процес може зупинитися і знову поновитися через деякий час. Такі цикли можуть повторюватися скільки завгодно разів, а причини такої циклічності протікання вітіліго до кінця не з’ясовані.

«ДермКом»  дерматологічне відділення клініки Coolaser Clinic в Києві спеціалізується на комплексній терапії вітіліго і допомагає своїм пацієнтам тримати хворобу під контролем.