Андрогенна алопеція

Андрогенна алопеція, андрогенетичне облисіння: лікування в Києві

Лікування андрогенної алопеції Андрогенна алопеція або андрогенетичне облисіння — це захворювання волосся, при якому спостерігається підвищене випадання волосся, пов’язане з порушенням регуляції функції волосяного фолікула статевими гормонами. Андрогенетична алопеція може спостерігатися як у чоловіків, так і у жінок.

Для визначення оптимального методу лікування облисіння необхідно провести консультацію у фахівця «ДермКом»  дерматологічного відділення клініки Coolaser Clinic, який на підставі Ваших скарг, форми хвороби і її перебігу, зможе підібрати для Вас індивідуальну програму лікування.

Програми лікування алопеції

 

Причини алопеції андрогенної

Причина андрогенетичної алопеції — посилений вплив на волосяні фолікули чоловічих статевих гормонів. Причому цей стан може спостерігатися як при підвищеному рівні гормонів у крові, так і при нормальному, коли в шкірі більш активно працює фермент, який перетворює неактивні гормони в активну форму. Підвищений рівень гормонів може спостерігатися при різноманітних гормональних розладах, пухлинах наднирників і т. п. У жінок відносне підвищення чоловічих статевих гормонів може спостерігатися при зниженні рівня жіночих статевих гормонів, при деяких гінекологічних захворюваннях, наприклад полікістозі яєчників. Активність в шкірі ферменту 5-альфа редуктази, який грає ключову роль у перетворенні чоловічих статевих гормонів в активну форму, в основному обумовлена спадковістю.

Симптоми андрогенної алопеції

При андрогенетичній алопеції спостерігається дифузне випадання волосся переважно в лобно-тім’яній ділянці. У чоловіків іноді може спостерігатися характерне облисіння на маківці з віночком волосся на скронях і потилиці. У жінок навіть при важкому перебігу захворювання волосся залишаються на всій поверхні голови, але в лобно-тім’яної зоні їх густота на одиницю площі значно нижче.

Діагностика андрогенної алопеції

Для визначення наявності андрогенетичної алопеції необхідно виключити ендокринну патологію, хвороби надниркових залоз, гіпофіза, яєчників. Сучасним методом діагностики облисіння є фототрихоскопія. Метод дозволяє точно визначити параметри росту волосся, і є незамінним для оцінки форми захворювання, ступеня активності і тяжкості процесу, що істотно впливає на вибір методики лікування. При підозрі на андрогенную алопецію фототріхоскопія проводиться у двох зонах: лобнотеменній і потилично-скроневій. Разючі відмінності в кількості волосся в цих зонах будуть говорити на користь андрогенетичної алопеції.

Лікування андрогенної алопеції

Лікування андрогеннной алопеції дуже індивідуальне і починається з підбору правильного догляду за шкірою голови і волоссям. При необхідності проводиться корекція гормонального фону (наприклад, при наявності показань жінкам призначаються протизаплідні засоби для нормалізації циклу). Основне лікування — зовнішнє застосування засобів, які блокують дію статевих гормонів на волосяний фолікул, або зменшують активність ферменту 5-альфа-редуктази. Ці засоби діють виключно місцево, не всмоктуються в кров і не змінюють гормональний фон пацієнта. Позитивний ефект помітний, як правило, вже після першого місяця лікування.

«ДермКом»  дерматологічне відділення клініки Coolaser Clinic спеціалізується на комплексній терапії андрогенної алопеції і допомагає своїм пацієнтам тримати хворобу під контролем.