Імунобіологічна терапія псоріазу

Процес розвитку запалення при псоріазі Псоріаз виникає внаслідок неправильної реакції імунної системи людини на фактори зовнішнього середовища. Процес розвитку запалення при псоріазі — це складний комплекс імунологічних реакцій. Ключову роль в ураженні при псоріазі відіграє білок — фактор некрозу пухлини альфа (ФНП-альфа), який виробляють клітини імунної системи, і при псоріазі його кількість різко зростає. Найсучасніший варіант лікування псоріазу, а також ряду інших імунозапальних захворювань — це імунобіологічна терапія.

Імунобіологічні препарати — сучасний метод лікування псоріазу

На відміну від класичних цитостатичних препаратів, які широко використовуються в лікуванні псоріазу, імунобіологічні препарати не викликають вираженого імунодефіциту, за рахунок цього побічні ефекти при їх застосуванні мінімальні або зовсім відсутні.

Що таке імунобіологічна терапія?

В останні десятиліття з розвитком молекулярної біології та імунології, стало можливим створити біологічні препарати вузькоспрямованої дії, які вибірково впливають на певні механізми, не зачіпаючи інших складових імунної системи. При псоріазі вкрай ефективним механізмом є зниження підвищеного рівня ФНП-альфа, шляхом зв’язування його зі специфічним штучно-створеним антитілом. При усуненні ФНП-альфа каскад імунологічних реакцій розривається і процес зупиняється. Сучасні препарати інгібітори ФНП-альфа відмінно переносяться і зручні у використанні.

Які існують препарати для імунобіологічної терапії?

В Україні доступні три препарати для імуно-біологічної терапії: адалімумаб, інфліксімаб, устекінумаб. Імунобіологічна терапія показана пацієнтам з псоріазом із середньотяжким і тяжким перебігом, особливо при наявності ураження суглобів. Також при неефективності іншої раніше проведеної терапії. Чи потрібно здавати якісь аналізи перед початком лікування? Перед початком лікування необхідно здати загальний і біохімічний аналіз крові, а також пройти дослідження на предмет прихованого туберкульозу (рентгенографія, проба Манту).

Як проходить лікування?

Препарат вводиться у вигляді підшкірної ін’єкції. Лікування проводиться тільки під контролем лікаря, який має досвід застосування імунобіологічних препаратів. Лікарі лікувально-діагностичного центру мають власний досвід застосування імунобіологічних препаратів, регулярно відвідують наукові заходи з проблеми псоріазу та завжди володіють самою останньою інформацією про сучасні методи лікування псоріазу.