Дерматоскопія

Дерматоскопія або епілюмінісцентна мікроскопія в Києві

Дерматоскопія застосовується для діагностики родимок (пігментних невусів) для діагностики раків шкіри (базаліоми або базальноклітинного раку шкіри, плоскоклітинного раку шкіри) для діагностики сонячного (актинічного) кератозу, кератом для діагностики ангіом, гемангіом для діагностики бородавок, папілом і багатьох інших новоутворень шкіри. Дерматоскопія дозволяє зафіксувати зміни на самих ранніх стадіях переродження, коли до видимих неозброєним оком змін може пройти ще кілька місяців, що дозволяє видалити атипове утворення вчасно.

Діагностика новоутворень шкіри Дерматоскопія
Дерматоскоп Skiary SK-3 (США)

Дерматоскопія — сучасний метод дослідження новоутворень без операційного втручання

При проведенні дерматоскопії вашу родимку обстежують спеціальним апаратом без її видалення або навіть мінімального ушкодження. Для проведення дерматоскопії використовується спеціальний апарат — дерматоскоп.

У нашій клініці ми використовуємо дерматоскоп Skiary SK-3 ® (США), який дозволяє обстежити родимку при різного ступеня збільшення (від 20x до 800x), проводить автоматичну реєстрацію всіх властивостей родимки: діаметр, площа, периметр, ступінь нерівномірності границь, пігментні включення, судини. Всі дерматоскопічне зображення зберігаються в захищеній базі даних, після обстеження пацієнт отримує на руки роздруківку результатів обстеження з дерматоскопічними зображеннями і подальшими рекомендаціями.

Дерматоскопію слід проводити в наступних ситуаціях:

  • У вас з’явилася швидко зростаюча родимка або існуюча родимка змінила свої характеристики (форму, колір, розміри)
  • За невеликий проміжок часу ви травмували родимку ви вирішили видалити родимку з естетичних міркувань, але ви хочете бути впевнені, що це безпечно
  • У вас велика кількість родимок (> 50) і постійно з’являються нові у ваших близьких родичів було діагностовано меланому або інший рак шкіри
  • У вас вроджена родимка в місцях хронічного тертя, яка іноді запалюється просто хочете бути впевнені в доброякісності утворення на шкірі

Саме зараз — час звернутия до дематолога!

Ефективність методу дерматоскопії

Для пігментних утворень шкіри (родимок) чутливість методу дерматоскопії становить близько 96%. Результати багатьох досліджень довели, що використання дерматоскопії збільшує кількість постановки правильного діагнозу більш ніж на 40%. Однак, є випадки, коли дерматоскопія не є ефективним методом діагностики (наприклад при діагностиці підшкірних новоутворень шкіри, таких як ліпом та інших).

Хто проводить дерматоскопічне обстеження?

дерматоскопічне обстеження проводять досвідчені лікарі лікувально-діагностичного центру ДермКом, які мають спеціалізацію з дерматовенерології і онколоіі, пройшли навчання даній методиці, а головне — мають багаторічний досвід використання даного методу.

Протипоказання для проведення дерматоскопії

Протипоказань для проведення методу дерматоскопії немає. При дослідженні використовується оптична система, джерело поляризованого світла і, при необхідності, спеціальна рідина (іммерсія) Контактна поверхня дерматоскопу розміщується на поверхні утворення, після чого проводиться фіксація цифрового дерматоскопічне знімка.

дерматоскопічне обстеження для вагітних і годуючих жінок

Дерматоскопія абсолютно нешкідлива для вагітної або годуючої жінки. Деякі дослідники відзначають активацію зростання родимок під час або після пологів, що доводить необхідність проведення скринінгового обстеження у жінок в такі періоди життя.

Чи варто обстежити дитину?

Розвиток меланоми в дитячому віці вкрай рідкісне явище. Однак, за умови наявності вродженого пігментного невуса (родимки) необхідно проводити дерматоскопічне обстеження 1 раз на рік для динамічного контролю над утворенням. Також, дерматоскопічне дослідження в дитячому віці рекомендовано проводити при травматизації і швидкій зміні властивостей родимки.

Вартість обстеження

Вартість проведення цифрової дерматоскопії — 300грн. У цю вартість включено дерматоскопія до 10 новоутворень шкіри, видача дерматоскопічного висновку та запису зображень на носій пацієнта.

Лікувально-діагностичний центр ДермКом спеціалізується на комплексній діагностиці дерматологічних захворювань і допомагає своїм пацієнтам тримати хворобу під контролем.