Носослізні борозни. Корекція носослізної борозни.

Корекція носослізної борозни

Коли ми старіємо, то поряд зі зниженням еластичності шкіри обличчя як би сповзає вниз. Відбувається це за рахунок зміщення м’яких тканин. Сукупність усіх цих ознак називають в цілому «стомлене обличчя», яке характеризується явно вираженими носослізними і щічноскуловимі борознами.

Хірургічна корекція цих зон не завжди приводить до бажаних результатів, тому найчастіше слізна борозна заповнюється філерами.

Заповнення слізної борозни (корекція носослізної борозни) стає однією з найпопулярніших процедур після носогубних складок, завдяки яскравому омолоджуючому ефекту, який вона дає.

Чому процедуру корекції носослізної борозни роблять не всі лікарі?

Напевно тому, що не всі лікарі знають методику роботи в даній галузі. До того ж, крім хороших практичних навичок роботи в сфері ін’єкційної контурної пластики, тут необхідний досвід роботи саме в цій зоні, тому що найменша неточність може призвести до появи мішків під очима.

Потрібно врахувати індивідуальні анатомічні особливості формування борозни, її глибину, ступінь еластичності шкіри, наявність прихованих жирових гриж в нижніх повіках, вікову атрофію кісткових структур верхньої щелепи і багато іншого. Усунення носослізної борозни вважається найскладнішою зоною корекції в контурній пластиці.

Як відбувається процедура?

В залежності від віку і причин формування слізної борозни лікар дерматолог-косметолог вибирає препарат. Зазвичай це Juvederm або Surgiderm — французькі філери гіалуронової кислоти. А в 2014 році з’явився новий швейцарський філлер Teosyal (Puresense) Redensity II — гель з легкою текстурою, призначений спеціально для корекції периорбитальной області (слізних борозен, гусячих лапок, темних кіл, мішків під очима).

Цей філлер зводить до мінімуму утворення набряків після контурної пластики в підглазничній області.

Найчастіше лікар запропонує не просто заповнити область западання, а провести повну корекцію вилиці, тобто скорегувати щічноскуловую борозну — це продовження слізної борозни в зоні щоки і підтягнути вгору самі вилиці. Тоді знадобиться ще і щільний філлер (Juvederm VOLUMA або TEOSYAL Ultimate).

Коли буде видно результат після заповнення носослізної борозни і скільки він тримається?

Результат ви побачите відразу, і будьте впевнені, він вас вразить в хорошому сенсі. Лікар попросить вас прийти через 2-4 тижні, щоб провести додаткову корекцію, якщо необхідно. Але в більш ніж половині випадків додаткова корекція не потрібна. Отриманий результат в цій зоні тримається від 1 до 2 років.

Чи буде боляче під час процедури і які можуть бути ускладнення?

Нанесення знеболюючого крему перед процедурою робить її практично безболісною. Після контурної пластики носослізної борозни можливі синці і набряклість, а також гіперкорекція, яку видно відразу або через кілька днів. Іноді результат відразу хороший, а через якийсь час з’являються валик або набряклість, це говорить про те, що круговий м’яз ока в процесі скорочень виштовхнув препарат назовні і ці валики (гіалуронову кислоту) потрібно частково прибрати. Для цього виконується маленька поверхнева ін’єкція ферменту гіалуронідази і через добу зона вирівнюється.